Iron Man Borówno 2017

Na najdłuższym dystansie triathlonowym – Iron Man (226 km) – w tegorocznych zawodach w Borównie, 20 sierpnia, wystartowało dwóch zawodników naszego klubu. Mariusz Bogacz uzyskał czas ogólny 10:15:11,05 i zajął 29 miejsce open oraz 9 miejsce w swojej kategorii wiekowej pośród 213 sklasyfikowanych twardzieli. Daniel Gąsiorowski pokonał w świetnym czasie dystans pływacki oraz rowerowy, jednakże na 22 km biegu zmuszony był do zejścia z trasy ze względu na stan zdrowia. Obu Ironman’om gratulujemy i dopingujemy w przygotowaniach do kolejnych startów!

Poniżej oryginalna relacja Mariusza Bogacza ze startu w Ocean Lava  Triathlon Polska:

„W niedzielę 20sierpnia w Bydgoszczy startowałem w  Mistrzostwach Polski na dystansie długim Ocean Lava  Triathlon Polska. Po kilku miesięcznych przygotowaniach postanowiłem zrealizować swoje marzenie i ukończyć ten ciężki dystans. Przypomnę, że Ironman to 3,8km pływania+180km roweru+42km(maraton) biegu.Same cyfry przerażają ale zapewniam, że jest to do zrobienia:):)Udało mi się cel osiągnąć…w stawce ponad 220 zawodników zająłem 29 miejsce open i 9 w kat 35-39…mój czas to 10godz. 15min…

Powiem tylko, że warto było podjąć się tego wyzwania i zostać człowiekiem z żelaza:):)

Cieszę się, bo udało mi się zrobić naprawdę bardzo fajny wynik bez żadnych kryzysów energetycznych czy walki z własnymi słabościami..Wszystkie założenia zrealizowane na przysłowiową „szóstkę”:):):)

Jestem Ironman!!!”