Poland Bike Maraton – Płock 2015

Mówią, że Płock jest “kultowy”, mówią, że to najlepsza edycja z całego Poland Bike’u! Osobiście nie mieliśmy do czynienia z innymi edycjami, ale znając trasę płocką można powiedzieć jedno – pewnie jest w tych entuzjastycznych opiniach sporo racji! Prawie 800 osób, trasa szybka, ale baaardzo zróżnicowana jeśli chodzi o podłoże i specyfikę jazdy. Jest wszystko: szutry, kamyki, gruz, tłuczeń, leśne dukty, ścinka, techniczne zjazdy i całkiem strome (choć krótkie) podjazdy, wąwoziki, mała odrobina asfaltu, betonowe płyty, piach… no i schody. W tym sezonie cykl – widać – ma klasyfikację “Korona Świętokrzyska” z maratonami w Wąchocku, Kielcach i niewiadomo gdzie, a to chyba jedyne miejsca, które z Płockiem mogą konkurować. Także w opinii stałych bywalców cyklu.

 

PEŁNA RELACJA:

ROWEROSKOP.PL