Półmaraton Xi’an, Chiny 22 września 2019 (kameralna połówka)

Darek Wanatowski – nasz człowiek w Chinach – nie próżnuje.

Międzynarodowy Półmaraton na Murach Obronnych w Xi’an, Chiny 22 września 2019

Dariusz Wanatowski – czas 1:47:13

Bieg został zorganizowany na 800-letnich murach miasta Xi’an zbudowanych w Dynastii Ming. Xi’an to starożytna stolica Chin położona w północno-zachodnich Chinach. Trasa była ciekawa i płaska jak stół, ale trzeba było uważać na zniszczone bloki kamienne z których nawierzchnia murów jest zbudowana. Jak na chińskie warunki to bieg był w sumie kameralny, 2000 zawodników wystartowało w półmaratonie, 3000 na dystansie 13,7km (jedna pętla wokół murów) i 1000 w biegu na 5km. Było gorąco ok. 26-27oC i wilgotno, ok. 70% wilgotności, ale w Chinach o tej porze roku to typowe warunki. Poza tym bieg rozpoczął się o 17:00 więc było trochę „chłodniej” ale za to zachodzące słońce świeciło prosto w oczy przez połowę dystansu. Osobiście bieg miał być dla mnie biegiem przygotowawczym do półmaratonu w Kuala Lumpur w przyszłą niedzielę 29 września, gdzie warunki pogodowe będą dużo cięższe, ale jak zwykle, przy dużym tłumie, na starcie mnie trochę „poniosło” za co zapłaciłem na ostatnich 3 kilometrach, nie mniej jednak dotarłem do mety z życiówką 1:47:13!