Rok 2019 za nami

Miniony rok przyniósł nowe doświadczenia, laury i kilka zmian. Na tej stronie można prześledzić starty w imprezach biegowych, maratonach MTB, wyścigach szosowych. Było kilka miłych chwil na pudle dla niektórych zawodników, inni debiutowali, inni poprawiali życiówki, inni zaś zdobywali nowe doświadczenia. Dla klubu małą, aczkolwiek znaczącą zmianą jest przystąpienie do Kujawsko Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Dużą zmianą jest wreszcie drgnięcie w ekipie kolarskiej i rozrośnięcie się jej stałego składu do liczby 7. W porywach na treningach pojawiają się jeszcze jedna czy też dwie osoby. Lekko podupadła sekcja triathlonu i jego pochodnych, ale miejmy nadzieję ze w 2020 roku panowie i panie powrócą na swój właściwy tor.

Bieg terenowy – Cross pod napięciem rozwija swoją formułę. Od 2019 roku upamiętnia radziejowskiego cichociemnego ppłk Antoniego Iglewskiego. Wydłużyliśmy trasę i w nowym roku 2020 postaramy się rozszerzyć jego formułę. Bieg Południowy ma się dobrze i miejmy nadzieję , że będzie trzymał swoją jakość dalej.

Dobra nowiną w roku 2019 była informacja, iż stadion w Radziejowie otrzymał dotację z Ministerstwa Sportu i Turystyki i wraz z pokaźnym wkładem Miasta Radziejów rozpocznie się gruntowna przebudowa – bieżnia pełnowymiarowa z tartanu, nowe stanowiska do dyscyplin lekkoatletycznych, nowa infrastruktura począwszy od alejek po ogrodzenie. Jest to szansa dla miasta na rozwój lekkoatletyki, a w szczególności dyscyplin biegowych. To bardzo nas cieszy.

Sobie i członkom klubu życzymy dobrych treningów i sukcesów sportowych w 2020 roku, a wszystkim naszym sympatykom, kibicom i zwolennikom dużo zdrowia i wszelkiej rekreacji na świeżym powietrzu!